top of page
babam traktör.JPG

Hakkımızda

1993 yılında büyük bir özveriyle başladığımız yolculuğumuza bugün markalaşmış ve daha köklü bir şekilde aynı hızla devam ediyoruz. 25 yılı aşkın tecrübemizde odak noktamız hep müşteri memnuniyetini sağlamak oldu. Bugüne kadar en dikkat ettiğimiz nokta müşterimize samimiyetimizi sunarak aile işletmesi sıcaklığını yansıtmak oldu. Çünkü, bizim için değerli olan müşterimizle uzun dönemli ilişkiler geliştirmek ve onların damak tadına uygun üretimi gerçekleştirmektir. Bu üretimde bizi özel kılan doğallıktan uzaklaşmamamız ve küçük bir işletme olarak üretimi ve satışı kendimiz yapmamızdır.
Ata yadigarı zeytin bahçelerimizden her yılın ekim- kasım aylarında toplamaya başladığımız zeytinlerimizi özenle seçiyoruz. Her çeşit zeytin, zeytinyağı için farklı üretim metotları izliyoruz. Kahvaltı masanızda ekmeğinizi banmak için kullandığınız erken hasat zeytinyağını size sunmak için dalından ilk toplanan yeşil zeytinleri sıkıyoruz. Natürel kırma, yeni kırma gibi ekşisiz doğal zeytinler sunmak için ise hasat zamanının ilk döneminde toplanan yeşil zeytinleri özenle topluyor ve işliyoruz. Ayvalık şampiyon çizik için iri taneli özenle seçilmiş yeşil zeytinleri topluyor ve ardından formüle uygun suya bastığımız zeytinleri 40 günün ardından size sunmak için tezgaha çıkarıyoruz. Çerez gibi tüketilen köy kırma zeytini size hazırlamak için toprağı hafif eğimli, güneşe bakan bahçelerimizin zeytinlerini özenle seçerek topluyor ve pH’ ı uygun formülde tuzlu-limonlu suya basarak zeytinlerin istenilen kıvama gelmesi için 40 gün bekletiyoruz. 7’ den 70’ e herkesin severek tükettiği kıvırcık sele zeytin için ise artık dalında olgunlaşmış zeytinleri toplayıp oluşturduğumuz formüle göre bidonlara basıyoruz ve ardından kasalarda kurutuyoruz. Adını veren kıvırcık halini alan zeytini defne yaprağı, sirke ve yağla harmanlayıp size sunuyoruz. Gemlik cinsi bahçelerimizden topladığımız zeytinlere kiloya uygun oranda baskı uyguluyoruz ve yine kiloya uygun oranda tuzlu su koyuyoruz. Ardından kuru baskıda beklettiğimiz zeytini damak tadına uygun tuz oranına getirip, tuz, sirke ve yağ ile harmanlayarak size sunuyoruz. Doğal zeytinyağı sabunumuzu üretmek için ise tuz, sızma zeytinyağı, sodyum hidroksit ve tatlı su içeren formül kazanlarda kaynatıyoruz ve ardından kalıplara ayırarak ve kurumaya bırakıyoruz.  Bunların yanısıra portakallı, limonlu, ızgara, pancarlı, bademli gibi kokteyl çeşitlerimiz, kalamata, Girit sele gibi farklı cins zeytinlerimizle beraber her damak tadına uygun 45 çeşit zeytini müşterimizle buluşturuyoruz.
Doğanın nimetini kalite, lezzet ve samimiyetle birleştirip Kocadere markasıyla Türkiye’ nin her yerine ulaştırıyoruz. Sizleri bir işletme olarak değil bir aile olarak karşılıyor ve sizi ailemize dahil ediyoruz. Çünkü bizi sizler var ediyorsunuz.

bottom of page